Cartonnage: Electro gastronomique

Song dne pro den 12. Zář, 2010 vybral

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček
Loading...

Proč si při neděli neudělat jednu malou českou radost. Než jsem začal psát dnešní Song dne, měl jsem za to, že kapela Cartonnage je zahraniční uskupení, ale ejhle, není tomu tak a mám radost, že v našem rybníčku jsou další kapely jako Charlie Straight, které svým zvukem a hudbou zdatně sekundují zahraniční produkci.

Kousek nazvaný Electro Gastronomique od pražské elektropopové kapely Cartonnage vzdává hold francouskému filmu 70. let a primárně jeho dvornímu skladateli Vladimíru COsmovi. Dle kapely Cartonnage jde o hudební mash up, kde kouzlo minulosti nakopávají samply součanosti. Pěkně řečeno, tak příjemnou neděli.

P.S.: Deska Cartonnage s tímto singem by měla vyjít v únoru 2011.

4 názorů na song dne “Cartonnage: Electro gastronomique”

 1. Vlada

  18. Zář, 2010

  paradni song!!

 2. Fery Zaťko

  15. Říj, 2010

  Cartonnage, spolu s Tata bojs a Midi lidi sú najväčšie české hudobné bomby! Electro gastronomique je svojím infantilno-melodicko-umelecko-elektronickým štýlom na úrovni legiend, ako sú Air, Orbital, Moby… (môj názor)

 3. Šilhán M

  24. Úno, 2011

  Bohužel, nesdílím názor Vlada a Fery. Budu krutě upřímný, protože lhát si – nemá cenu. Můj názor je, že pozitivně se tvářící navrstvená, skoro jako počítačem vytvořená melodická mrtvola s s positivním image a cinkajícími doplňky – jo tak ta mrtvola se nese na uniformním, notoricky provařeném positivním rytmickém klišé. Amerika nebo západní Evropa není zárukou kvality. Ano, jsou tam kvality, ale v největší většině případů je to však šunt a jde tam jen a jen o prachy. A Vaším úkolem je to rozpoznat a ne zkoušet, jak jsou na internetu lidi nevědomí a nevyposlouchaní, zmanipulovatelní a vlastně jednoduší. Dejte jim kvalitu, aby museli přemýšlet, budou-li chtít vyjádřit názor. Proč jim nedáte třeba – když už chcete hudbu z počítačem – třeba mladého Hamra? Třeba to už pak nebude o sekundování. Třeba to bude světová špička a Vy budete mít pěkný song dne a také víc zájemců. Nebo Vám jde taky jen o prachy? Promiňte mi ten výlev, ale řikal jste si o to. Máte názor na to, kolik lidí Vás prostě jen odkliklo, ale mysleli si totéž co já? Nebuďte zbytečný, když už tomu věnujete čas. Zdravím a opravdu přeji hezký večer a odvahu změnit pár věcí…

 4. Jackie Moon

  28. Úno, 2013

  to Šilhám N…. váš velký problém bude jeden…a to že moc přemýšlíte…už váš koment je zbytečně komplikovaný a já vlastně pořádně nevím co jste tím chtěl sdělit…to že hudební průmysl přežvýkává věci dávno minulé,snaží se jim dát současný zvuk-já na tom nevidím nic špatného,když vím s vlastní zkušenosti,jak obtížné je přijít na něco nového. Vůbec nechápu lidi vašeho formátu,kteří rozdělují hudbu na kvalitní a nekvalitní. To se někde vyučuje?Nebo se s tím člověk rodí? pokud se sem někdy dostavíte rád bych od se dočetl o kvalitních interpretech,hudbě co posloucháte vy-možná bych si udělal lepší obrázek o vás. Ted mi jen připadáte jako člověk ,který bere hudbu-svět moc vážně…

Napiš svůj názor na videoklip Cartonnage: Electro gastronomique